18 Aralık 2013 Çarşamba

YILBAŞI AĞACI YAPIMI

Yeni yılı kutlamak ve dekorasyon amaçlı, daha çok kullanır olduk yılbaşı ağaçlarını. Noel ağacı aslında ama biz yılbaşı ağacı diyoruz :) Bugün de alışılagelmiş yılbaşı ağaçlarından farklı bir ağaç yapacağız. Malzemeler de yapımı da çok kolay:

- 5 parça kalın karton ya da ahşap mat (20x30 cm olabilir)
- Renkli ince kumaş yada gramofon kağıdı
- Tırtırlı makas
- Normal makas
- Koli bandı (Beyaz olursa daha iyi olur)
- Tutkal
- Resim çerçevesi kancası.
Öncelikle büyük bir dikdörtgen oluşturacak şekilde iki yukarı ve iki aşağı dikey karton yada matımızı en üste de bir dikey matımızı yerleştiriyoruz. En üste koyduğumuz parçanın tam ortada durduğundan emin oluyoruz. Ve tüm parçaları birleştirmek için koli bandı ile yapıştırıyoruz. Beyaz koli bandı bulup onu kullanırsanız daha iyi olur. 
 
Ağacımızın şekli genel olarak hazır olduktan sonra saçaklarını yapabiliriz. Seçtiğimiz renkteki kumaşımız yada gramofon kağıdımızdan şeritler kesiyoruz ve tırtırlı makasımızla saçaklar oluşturuyoruz. Bu saçaklardan çok fazla yapmamız gerekiyor.
Ağacın tümünü kaplayacak kadar saçak kestiğinize inanıyorsanız ağacınızı kaplamaya başlayabilirsiniz. En alt sıradan başlamak üzere boşluk kalmayacak şekilde saçakları tutkalla yapıştırıyoruz.
Saçaklarla ağacımızı kaplama işlemi de bittikten sonra çengelimizi ağacımızın arka tarafına geçiriyoruz ve duvarımızdaki yerini alıyor :)
Nasıl beğendiniz mi? Yeni yılda hiçbir ev ağaçsız kalmasın. Hem kolay hem ucuz :)

Fotoğraflar Curbly sitesinden alınmıştır.

4 yorum:

 1. Hiiiiiiiiiiiii ne kadar da sevimli olmuş :)
  Normal plastik çam ağaçlarından daha ilginç ve daha eğlenceli bence :) Yeteneğimizi geliştirici şeylerle yeni yıla girmekse ayrı keyif. Paylaşımınız için çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim beğenmene sevindim :) Yılbaşı ağaçlarıyla ilgili daha farklı projeler de paylaşacağım. Takipte kal :)

   Sil
 2. Ayy çok güzel :) Bu hafta ki Etkinliğimde TGEV de çocuklarla yapabilirim süper bir fikir oldu:) Paylaşım için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o zaman daha bi güzel oldu çocukları mutlu edecekse :)

   Sil

Yorumlarınız benim için önemli. Teşekkürler